Фірмовий стиль та його складові

Фірмовий стиль компанії (corporate identity) — це створення унікального, впізнаваємого та конкурентоспроможного іміджу фірми шляхом графічного виконання. Виникнення фірмового стилю бере витоки з винаходу друкарства та розвитку капіталізму.

Поняття фірмового стилю було заявлено Петером Беренсом. Він був першим, хто створив фірмовий стиль німецького електромеханічного концерну «АЕG» на початку 20 століття. Сьогодні наявність фірмового стилю вже давно стало нормою. Бо фірмовий стиль є частиною реклами, а реклама необхідна в капіталістичному суспільстві.

Потреба компаній в корпоративному стилі різко проявилася на початку 20-го століття, коли на ринку стало з`являтися безліч фірм і компаній, що займалися одним видом комерційної діяльності. Тому був необхідний ефектний хід, який би зміг внести відмінність між ними. Таким ходом став (власне) фірмовий стиль.

Яка мета фірмового стилю

Фірмовий стиль – це досить нове поняття, бо воно виникло близько ста років тому. Але деякі елементи поняття сучасного логотипу існували ще в далекі часи. Наприклад — клеймо, яке ідентифікувало конкретного майстра. Мета такого клейма (по суті) та ж, що й у логотипу — відзначитися, виділитися та запам`ятатися необхідному споживачу. У зв`язку з науково-технічним прогресом процес формування нових фірм зараз відбувається у багато разів інтенсивніше. Тому на сьогоднішній день недостатньо просто випустити якісний продукт, щоб він продавався, а потрібно створити так само якісну рекламу цього продукту. Але ж на жаль, якісна реклама не завжди має на увазі під собою якісний продукт.

Формування фірмового стилю

У фірмовий стиль входить розробка графічних форм з метою залучення уваги до компанії та виявлення її унікальності на ринку. Графічні форми повинні бути об`єднані спільною ідеєю та загальним концептуальним рішенням. Як правило, сама ідея тісно пов`язана зі сферою діяльності компанії.

Так чи інакше, графічне рішення повинно повністю відповідати політиці компанії. Ідея компанії у такому разі доноситься до споживача шляхом графічної комунікації. У розробці фірмового стилю враховується також і психологічний фактор: на яку аудиторію розраховано продукт або сфера послуг, географічне положення компанії, агресивний або творчий процес рішення та інші важливі фактори. Логотип компанії повинен гармонійно виглядати як у великому, так і в маленькому масштабі, а також мати здатність використовуватися в кожному продукті компанії.

Яку роль відіграває зараз фірмовий стиль в рекламі

В останнє десятиріччя інтерес до фірмового стилю з боку українськи державних і комерційних структур значно виріс. Але спочатку фірмовий стиль завжди вважався виключно роботою дизайнерів, поліграфістів і художників. На відміну від українського ринку, на Заході фірмовий стиль має куди більш багату історію, бо він почав розвиватися набагато раніше ніж в Україні. Так само, на Заході (крім дизайнерів і художників) в процесі створення фірмового стилю беруть участь аналітики, психологи та маркетологи.

Досить частим ходом, який застосовується в процесі формування фірмового стилю, є так звані «фокус-групи». Такі групи націлені на виявлення реакції на продукт або рекламу продукту, виявлення емоцій, думок та почуттів потенційних споживачів. В процесі опитування «фокус-груп» беруть участь як творці фірмового стилю, так і добровільні групи потенційних споживачів. Після отримання та аналізу результатів проведених тестів, збирається певний матеріал, який допомагає краще зорієнтуватися з варіантами подачі кольору і форми майбутнього фірмового стилю з урахуванням часового проміжку роботи реклами бренду та місцем її розташування.

Якщо ми говоримо довгостроковий про стиль компанії, то виробляються прогнозування та плани темпу розвитку організації, позиції на конкретному спектрі ринку та інші фактори маркетингу.

У зв’язку з цим виникає загальне питання, що ж таке фірмовий стиль в найширшому значенні цього поняття, який вплив він робить на компанію, який психічний вплив оказує фірмовий стиль на людину і колектив в цілому, та як власне працює цей механізм.

Розуміння роботи цього механізму дозволяє спрогнозувати, які елементи фірмового стилю вплинуть на людину, і яка саме буде дана дія. Які елементи фірмового стилю позитивно вплинуть, які негативно, а які нейтрально, в залежності від поставлених завдань. Отже, розробка фірмового стилю – це дуже важливий процес, який має виконуватися лише обізнаним в цьому дизайнером. У Дніпрі це може зробити наша студія «Bessyaka Production». Ознайомитися з нашими роботами можна за посиланням http://www.nr.dp.ua.

Дизайн-студия «Bessyaka Production»

Розробка фірмового стилю та дизайну будь-якої поліграфії у Дніпрі

Vodafone: (099) 6694846

Life: (063) 6942221

e-mail: m0636942221@gmail.com

Бигборды

(Широкоформатная печать на виниле и бумаге)


……………………………………………………………………………………………………………………………….

……………………………………………………………………………………………………………………………….

……………………………………………………………………………………………………………………………….

……………………………………………………………………………………………………………………………….

……………………………………………………………………………………………………………………………….

Визитки

Обмін візитками – це сучасний спосіб знайомства в колі підприємців, бізнесменів і політиків. При цьому важливо пам`ятати, що чітко представлена ​​інформація з логотипом чи фото надасть мінімально необхідні відомості співрозмовникам один про одного. А ось зміст нанесеного тексту та якість використовуваного матеріалу суттєво впливає на виготовлення візиток в друкарні.

Якими є види візитних карток

Рекламні організації, що займаються дизайном і виготовленням візиток, розробили чітку класифікацію своєї продукції:

  • Корпоративні.

Головним об`єктом на картці є логотип і інформація про організацію. Візитка не містить особистих даних, а надає загальну інформацію про діяльність організації та телефон секретаря. Така картка є своєрідною рекламою діяльності конкретної фірми, яка бажає залучити партнерів до співпраці.

  • Ділові.

Класична ділова візитка містіть повну назву компанії, логотип організації, коротку інформацію про посади замовника із зазначенням його імені та контактних даних. Такими картками завжди обмінюються бізнес-партнери на виставках, конференціях, презентаціях.

  • Особисті.

Особиста візитна картка містить короткі дані про конкретну людину. Виготовляються такі візитки у вільному стилі. Якщо ж картки замовляються для керівної особи, то підбирається персональний стиль інформації та вид паперу, що має максимально відповідати статусу клієнта.

Працюючи з замовником, дизайнер завжди створює пробний макет у векторному файлі. Спеціальна програма дозволяє в масштабі 1:1 розробити модель, враховуючи всі побажання клієнта. На таких шаблонах попередньо розробляють (у декількох варіантах) фон, кольорове оформлення основного тексту та розмір логотипу.

Способи друку вашої візитки

Після повного узгодження готового макету виконується підбір паперу під виготовлення візиток і спосіб нанесення друку.

Найбільш поширеними вважаються наступні технології:

  • Друк офсетним способом.

Це найбільш поширений і економний варіант нанесення інформації. Такий метод відрізняється високою якістю друку, здатністю до тиражування великими партіями та широкою можливістю підбору дизайну.

  • Цифрове нанесення.

Воно виконується швидко та недорого, а інформація переноситься з комп`ютерного файлу відразу на спеціальний друкарський верстат.

  • Використання шовкографії.

Тобто трафаретного відбитка, який виконується методом «продавлювання» підібраної фарби через мелкозернисте сито. В якості основи для такої візитки можна вибирати будь-який матеріал. Хоча виготовлення таких візиток буде відрізнятися більш великою вартістю, але ж така візитна картка в діловому спілкуванні може стати найбільш ефективним засобом.

  • Метод тиснення.

Він виконується за допомогою виготовленого спеціального кліше, яке вдавлюється в матеріал. При цьому робота може виконуватися із застосуванням фольги або фарби.

  • Нанесення інформації шляхом фольгування.

При ньому на кліше наноситься фольга, що вдавлюється в основу обкладинки.

Як матеріал для заснування візитки клієнти зможуть замовити оригінальні дерев`яні, металеві або пластикові поверхні. З цим зараз немає ніяких проблем, бо сучасні методи нанесення інформації дозволяють працювати з матеріалами будь-якої щільності і жорсткості.